PerŔokti prie turinio


Tradicinis ralis „Aukštaitija 2009“


  • PraÅ”ome prisijungti, kad galėtumėte paraÅ”yti atsakymą
Temoje nėra atsakymų

#1 kodis

kodis

    Narys

  • Moderatorius
  • 50 PraneÅ”imai:

14 rugpjūčio 2009 - 11:13

Kitą penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, vyks tradicinis ralis „Aukštaitija 2009“. Tai bus ketvirtasis atvirojo Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas, be to, varžybos įtrauktos ir į Lietuvos B lygos čempionatą. Tradiciškai šias lenktynes rengia Vilniaus miesto automobilių sporto klubas AJAGS, kuriam padeda Ignalinos, Zarasų ir Visagino rajonų savivaldybės.

Naktinis ralis

Jau pernai „Aukštaitijos“ ralyje sportininkai turėjo progą prisiminti tai, kas lietuviškose varžybose buvo gerokai primiršta. Visi ekipažai turėjo įveikti kelis greičio ruožus tamsiu paros metu, be to, pernai dar tvyrojo ir tirštas rūkas. Šiemet nemaža dalis lenktynių irgi vyks jau sutemus, tad šį ralį drąsiai galima vadinti naktiniu.
Varžybos startuos penktadienį 17.00 Ignalinoje, o iki pertraukos sportininkai turės įveikti 5 greičio ruožus. Po jų kovas baigs B lygos čempionate dalyvaujantys ekipažai, o kiti 22.03 val. pradės antrąją varžybų dalį. Jau tamsoje sportininkai turės įveikti 4 greičio ruožus, kurių ilgis – beveik 70 km. Pirmieji dalyviai finišo liniją turėtų kirsti prieš pat vidurnaktį.

Pažįstama geografija

Aukštaitijos ralis pastaraisiais metais vykdavo Utenos apylinkėse, o šiemet jis persikelia į Zarasų, Ignalinos ir Visagino rajonus. Būtent čia tradiciškai vykdavo žiemos raliai, tad keliai, kuriais varžysis sportininkai, bus pažįstami. Bet tikrai – ne visi. Ralio organizatorius, automobilių klubo AJAGS vadovas Jonas Balčiūnas sakė, kad įdomių ir ralio lenktynėms tinkamų žvyro kelių Aukštaitijoje – išties daug. „Šiame regione galima būtų rengti ir keletą varžybų per metus. Įdomių, techniškai sudėtingų, patogių žiūrovams vietų čia tikrai nestinga, todėl šių metų „Aukštaitijos“ ralio dalyviai tikrai turės puikią galimybę pademonstruoti savo meistriškumą. Kai kurios greičio ruožų atkarpos bus pažįstamos iš ankstesnių metų žiemos ralių, tačiau nestigs ir visai naujų greičio ruožų.


Dalyviai – ne tik lietuviai

Nepaisant sunkmečio ralyje dalyvauti paraiškas jau pateikė daugiau nei 30 ekipažų. Tradiciškai „Aukštaitijos“ ralyje sėkmingai startuoja svečiai: bene rimčiausiais favoritais kovoti su pajėgiausiais mūsų šalies lenktynininkais derėtų vadinti latvių Andžio Neikšano ir Peterio Dzirkalo ekipažą, važiuosiantį „Mitsubishi Lancer EVO IX“ automobiliu. Šiemet pasaulio čempionato etapuose dalyvaujantys latviai turi pakankamai patirties, kad galėtų kovoti dėl pergalės absoliučioje įskaitoje. Varžybose startuos ekipažai iš Baltarusijos ir Rusijos, važiuosiantys „Subaru Impreza“ automobiliais.
Pernai šias varžybas laimėjęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas („Mitsubishi Lancer EVO IX“) mėgins apginti nugalėtojo vardą, jiems žada nenusileisti ir šiemet dar nė vieno ralio nelaimėję, tačiau tradiciškai labai arti nugalėtojų finišuojantis Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė („Mitsubishi Lancer EVO VIII“). Pamatysime varžybose R. Čapkausko, A. Višniausko, A. Ežerskio, M. Samuičio, D. Čiutelės ir kitus ekipažus, Aukštaitijos keliais važiuos bene visi pajėgiausi mūsų šalies ralio meistrai.

Regionas laukia lenktynių

Nors didžioji dalis lenktynių vyks tamsiu paros metu, Visagino, Zarasų ir Ignalinos regiono žmonės nekantriai laukia varžybų. Finišo Visagine lauksiantiems miestelėnams ir varžybų gerbėjams bus siūloma linksmintis ir TEObuso ekranuose stebėti tiesiogines transliacijas iš varžybų vietos. AJAGS klubas visuomet daug dėmesio skiria ir pramoginei varžybų pusei – kad ralis taptų švente ne vien dalyviams, bet ir miestui, į kurį atkeliauja. Todėl ir šiemet Zarasuose, Ignalinoje ir Visagine veiks lauko kavinės, vyks koncertai, atrakcionai, kad azartiškų varžybų finišo laukimas neprailgtų ir greičiausius sportininkus vėlyvą vakarą pasitiktų gausus gerbėjų būrys. Žinant, kiek žmonių per žiemos speigus laukdavo Visagino centrą užplūstančių po varžybų grįžtančių sportinių automobilių, galima drąsiai prognozuoti, kad vasaros naktis su naktiniu „Aukštaitijos“ raliu bus puikus ir įdomus renginys visiems.
Vartotojų skaito Å”ią temą: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users